سایر محصولات

راهنمای خرید لوازم خانگی اصلی و تقلبی

راهنمای خرید لوازم خانگی اصلی و تقلبی

راهنمای خرید لوازم خانگی اصلی و تقلبی

 لوازم خانگی اصلی و تقلبی متاسفانه این روزها افزایش کالاها و اجناس تقلبی و بی‌کیفیت در بازار به یکی از نگرانی‌های مهم بسیاری از مصرف کنندگان تبدیل شده است، محصولاتی که بسیار شبیه به کالاهای اصل بوده اما به هیچ عنوان نمی‌توان کیفیت آن‌ها را با کالاهای اصلی مقایسه کرد

به نحوه نوشتن برند  لوازم خانگی اصلی و تقلبی توجه کنید

برای تشخیص  لوازم خانگی اصلی و تقلبی  باید به نام برند توجه نمایید تا به صورت درست نوشته شده باشد. در نام تجاری برخی محصولات تقلبی اشتباهات املایی و دستوری دیده می شود، این اشتباهات در نام تجاری عمدی است تا مشتریانی را جذب کند که معمولاً بدون بررسی ترتیب حروف یا تلفظ به سمت نام می‌روند. در هنگام خرید به شکل لوگو، اندازه و محل نوشته شده آن روی محصول یا بسته و حتی کیفیت رنگ توجه نمایید.

شناسایی از طریق شماره سریال و بارکد:

اولین راه برای تشخیص  لوازم خانگی اصلی و تقلبی  که درمورد تمام محصولات از برندهای مختلف صدق می کند، شناسایی از طریق شماره سریال و کد حک شده روی محصولات می باشد.

شناسایی لوازم خانگی اصل را با انجام مراحل زیر و البته با صبر و حوصله انجام دهید:

گام اول  لوازم خانگی اصلی و تقلبی : اولین کاری که باید انجام دهید خواندن شماره سریال حک شده محصـول بروی بدنه خارجی آن است تاکید می کنیم که شماره حک شده است.

گام دوم: به هیچ وجه به برچسب هایی که بروی قسمت های مختلف محصول وجود دارد اعتنایی نکنید و به آنها اعتماد نکنید، چرا که افراد سودجو براحتی برچسب های محصولات مختلف را چاپ و به شکلی که برای خریداران قابل تشخیص نباشد به قسمت های مختلف می چسبانند.

گام سوم  لوازم خانگی اصلی و تقلبی : اگر شماره سریال محصول را بروی بدنه خارجی آن پیدا نکردید ترجیحا از خرید آن محصول پرهیز کنید چرا که آن محصول تقلبی و غیر اصل است.

گام پنجم: بعد از پیدا کردن شماره سریال آن را بدون هیچ کم و کاست در گوگل جستجو کنید. لازم است بدانید که شماره سریال محصولات کاملا خاص و منحصربفرد می باشند.

گام ششم: از بین نتایج نمایش داده شده بهترین سایت، سایت لوازم خانگی مرجع آن محصول می باشد، پس حواستان باشد که از ورود به سایت دیگر خودداری کنید.

گام هفتم: درصورتی که شماره سریال حک شده در محصول در سایت مرجع نیز موجود بود آن محصول اصل است و با خیال راحت می توانید کالای مورد نظر را خریداری کنید.

گام هشتم: اگر شماره سریال حک شده روی محصول را در نتایج جستجـو پیدا نکردید قطعا آن محصول تقلبی و فیک می باشد و از خرید آن خودداری کنید.

شناسایی محصولات تقلبی و اصل با استفاده از مدل دستگاه :

یکی دیگر از راهکارهایی که شما به راحتی می توانید از طریق آن  لوازم خانگی اصلی و تقلبی  را تشخیص دهید مطابقت مدل دستگاه با سایت مرجع می باشد. در هنگام خرید لوازم خانگی مدل دستگاه را که بر روی کارتن و یا بدنه محصول نوشته شده به طور کامل و بدون هیچ کم و کاستی در گوگل سرچ کنید. طبق توضیحاتی که در مرحله قبلی داده شد  وارد سایت مرجع شوید و همان مدل را پیدا کنید. مشخصات و ویژگی های وارد شده در سایت مرجع را به طور کامل مطالعه کنید و مطئن شوید که هیچ تفاوتی با محصولی که شما قصد دارید خریداری کنید ندارد.در صورتی که تنها یک نکته آن با سایت مرجع مغایرت داشت از خرید آن بپرهیزید زیرا احتمال تقلبی بودن آن زیاد است.

محصولی بخرید که دارای شناسه کالا باشد

هنگام خرید  لوازم خانگی اصلی و تقلبی ، توجه نمایید که محصولی را انتخاب کنید که دارای شناسه کالا باشد. شناسه کالا یا کد کالا که به آن، بارکد نیز می گویند، در واقع، شماره منحصر به فردی بوده که دربردارنده اطلاعات شناسنامه آن کالا است. این اطلاعات، شامل نوع، جنس، رنگ کالا، همچنین، شناسه هایی همچون، IRC و IVC می باشد.

 لوازم خانگی اصلی و تقلبی به گارانتی کالا توجه کنید

محصولی را بخرید که دارای گارانتی باشد، اغلب محصولات تقلبی گارانتی نداشته و یا کارت گارانتی تقلبی دارند. روی بسته بندی محصولات اصل یک کد چند رقمی می باشد که از این روش می توانید از وجود گارانتی اطمینان پیدا کنید. برای اطمینان از وجود گارانتی وارد سایت سامانه جامع گارانتی شده و کد شناسه کالا در کادر وارد کنید و دکمه جستجو را بزنید. در صورتی که محصول شما دارای گارانتی باشد و ضمانت آن به وسیله سامانه جامع گارانتی تایید گردد اطمینان پیدا کنید که محصول اصل است.

شناسایی از طریق مدل محصول و بررسی تطابق آن:

دومین راه برای تشخیص  لوازم خانگی اصلی و تقلبی ، بررسی و مقایسه محصولی که قصد خرید آن را دارید با نمونه معرفی شده در سایت مرجع و اصلی آن محصول است که می توانید از طریق گام های زیر این کار را انجام دهید.

تشخیص لوازم خانگی تقلبی را می توانید با تطابق مدل دستگاه نیز طبق مراحل زیر انجام دهید :

پیشنهاد ما در مجموعه دست اول کالا این است که قبل از خرید لوازم خانگی چنانچه به اصل بودن آن شک دارید، هر دو مورد بالا را بررسی کنید تا با اطمینان کامل و خیالی راحت لوازم خانگی اصل و با کیفیت را خریداری کنید و یا از طریق راه های ارتباطی مشخص شده با ما در ارتباط باشید با مشاوره رایگان کارشناسان ما با آگاهی و شناخت کامل محصولاتی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، یخچال و فریزر ایرانی و خارجی و سایر لوازم خانگی را تهیه نمایید.

در ویدئو زیر بطور کامل شما را با کارهای مختلفی که افراد سودجو و متخلف در صنف لوازم خانگی برای تبدیل لوازم خانگی ضعیف به محصولات برندهای معروف انجام می دهند آشنا می کنیم:

کارتن دستگاه را بررسی کنید

برای تشخیص کالای اصل از تقلبی کارتن دستگاه را بررسی کنید. اغلب محصولات تقلبی بسته بندی غیر حرفه ای داشته و از جعبه‌های پلاستیکی یا مقوایی ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت استفاده می کنند اما مارک‌ها و شرکت‌های خوب به دلیل احترام به مشتری و آسیب ندیدن محصولشان به بسته‌بندی اهمیت می‌دهند.

به نام و نشان تولید کننده دقت کنید  لوازم خانگی اصلی و تقلبی

کالاهای اصلی دارای پشتیبانی از شرکت تولید کننده بوده اما در کالاهای تقلبی اثری از نام و نشان تولید کننده وجود ندارد. کالایی تقلبی می باشد که آدرس فعلی شرکت سازنده یا آدرس پست الکترونیکی یا شماره تلفن یا روشی برای ارتباط روی کالا ذکر نشده باشد.

توجه کنید شماره سریال و بارکد حک شده باشد

بر روی بدنه خارجی لوازم خانگی اصلی و تقلبی  شماره سریال و بارکد حک شده است. اگر شماره سریال محصول را بروی بدنه خارجی آن پیدا نکردید، آن محصول تقلبی و غیر اصل است. برخی افراد سودجو برچسب های محصولات گوناگون را چاپ و روی قسمت های گوناگون محصول می چسبانند.

بعد از مشاهده شماره سریال آن را بدون هیچ کم و کاست در گوگل و سایت مرجع آن محصول جستجو کنید، اگر شماره سریال حک شده در محصول در سایت مرجع هم موجود بود آن محصول اصل است و در غیر این صورت محصول تقلبی و فیک می باشد.

لوازم جانبی محصول را بررسی نمایید

 لوازم خانگی اصلی و تقلبی   اغلب فاقد تمام لوازم جانبی هستند که در محصول اصل وجود دارد پس هنگام خرید لوازم جانبی موجود در جعبه را در محصول اصلی بررسی کنید و مطمئن شوید که همه لوازم جانبی دستگاه یا کالا موجود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *