دسته‌بندی نشده

مکانیزم اصلی ماشین لباسشویی

مکانیزم اصلی ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی فیزیک شاخه ای از علم است که بسیاری از مردم در دبیرستان های خود از آن متنفر بودند،

اما متأسفانه چنین محدوده ای در همه جا در اطراف ما وجود دارد.

جهان از قوانین فیزیک تبعیت می کند و بسیاری از لوازم روزانه ای که ما استفاده می کنیم صرفاً بر اساس مکانیسم های مختلف فیزیک است.

یکی از این دستگاه ها ماشین لباسشویی است.   

ماشین لباسشویی توسط یعقوب کریستین شفر در سال 1767 اختراع شدو به عنوان نجات دهنده زنانی بود که مجبور بودند برای شستن تمام لباسهای خانواده خود با استفاده از دست خود به شدت کار کنند.          از زمان اختراع، ماشین لباسشویی  پیشرفت زیادی کرده است، و ماشین های اتوماتیک اخیراً ساخته شده تلاش دستی مورد نیاز را تقریباً به صفر رسانده است.

مانند هر وسیله برقی دیگر، ماشین لباسشویی نیز بر اساس برخی اصول و قوانین فیزیک عمل می کند.

اصول کار ماشین لباسشویی

اصول اصلی کار ماشین لباسشویی نیروهای گریز از مرکز هستند،     جایی که سانتریفیوژ به تسریع روند رسوب ذرات با چگالی مختلف برای تمیز کردن لباس های شسته شده در ماشین لباسشویی کمک می کند. ماشین لباسشویی در دو چرخه اصلی کار می کند.

اینها چرخه شستشو و چرخه آبکشی است.

چرخه شستشو شامل اصل نیروی گریز از مرکز است.

جهت این نیرو از داخل به خارج است، که اطمینان می دهد

هر قسمت از پارچه به اندازه کافی در آب صابون مخلوط شده در دستگاه شستشو داده می شود.

چرخه شستشو شامل اصل نیروی گریز از مرکز است.

این نیرو از بیرون به داخل عمل می کند و فضایی شبیه خلا در وسط ماشین لباسشویی ایجاد می کند.

این دو چرخه چندین بار یکی پس از دیگری کار می کنند و در نتیجه، کل فرایند تمیز کردن رخ می دهد.

توضیحی ساده در مورد قطعات و عملکردهای مهم ماشین لباسشویی

ماشین های شستشو مانند گذشته ساخته نمی شوند امروزه آنها واقعاً لوازم آشپزخانه ای بسیار قابل اطمینان هستند که بندرت اشتباه می روند. این خبر بسیار خوبی برای مادران شلوغ است که وقت ندارند برای نشستن و خواندن کتابچه راهنمای کاربر از ابتدا تا پایان ، یادگیری در مورد تمام قسمت های مختلف ماشین لباسشویی.

با این حال ، برای مادران ، درک کمی در مورد برخی از کارکردهای مهمتر می تواند دردسرهای زیادی را کمتر کند در صورتی که تا به حال با کمی مشکل در استفاده از دستگاه روبرو شویم.

همانطور که احتمالاً از قبل می دانید ، انواع مختلفی از ماشین لباسشویی در هند وجود دارد و هر ماشین لباسشویی با حالت بعدی متفاوت است. طرح و عملکرد یک مدل سامسونگ ممکن است کاملاً متفاوت از نمونه های یک الکترولوکس باشد. این چیزی نیست که نگران آن باشید. در حالی که ممکن است اختلافات کمی وجود داشته باشد ، قسمتهای اصلی ماشین لباسشویی و دکمه های عملکرد تقریباً یکسان هستند. 

مهمترین قطعات ماشین لباسشویی

بیایید تمام قسمت های پیچیده و داخلی یک ماشین لباسشویی را فراموش کنیم – ما به مکانیک یا کارکرد داخلی دستگاه علاقه ای نداریم. تمام آنچه که ما واقعاً باید بدانیم این است که چگونه قطعات اصلی و مکانیسم ها کار می کنند ، بنابراین باید چیزی را نادیده گرفت ، ما ایده کاملی درباره چگونگی رفع آن بدون نیاز به تماس با تعمیرکار داریم.

دستگاه پخش کننده مواد شوینده

در دستگاه بارگذاری جلو ، ضسبنسرس شما معمولاً کشو کشیدن است ، یا (معمولاً با دستگاه بارگیری بالا) ممکن است جزئی از همزن باشد. این کشو بسیار ساده است – در جایی است که مواد شوینده مایع یا پودری خود را قرار داده اید ، هر کدام را که استفاده کنید و نرم کننده پارچه خود را انتخاب کنید.

خوب است که بخواهید هر چند وقت یکبار به کشوی شوینده خود تمیز کنید. بعضی اوقات ، تمام مواد شوینده در حین شستشو وارد دستگاه نمی شوند و بقیه می توانند شروع به بستن کشو کنند. خوشبختانه ، یک شستشوی سریع با آب داغ تنها چیزی است که شما نیاز دارید تا این قسمت از ماشین لباسشویی شما هموار بماند.

کنترل ها ، شماره گیری ها و دکمه ها

دامنه دکمه ها و شماره گیری ها در مدل های مختلف ماشین لباسشویی می تواند چیزهای کابوس برای بسیاری از مادرها باشد ، به خصوص اگر دستگاه جدید شما به هیچ وجه شبیه به دستگاه قدیمی شما نباشد. چه دکمه ای را فشار می دهید؟ از کدام راه باید این شماره گیری را نشان دهید؟

نگران نباش در بسیاری موارد ، تنظیم دما (مثلاً 30 درجه سانتیگراد) ، تنظیم چرخه (مانند چرخه قبل از شستشو ، چرخه شستشو و غیره) و یک پارچه (مثلاً تنظیم پشم و تنظیم مصنوعی) خواهید داشت. معمولاً فقط باید روی این سه صفحه کنترل تمرکز کنید ، و کاملاً تبیین کننده هستند.

در مورد شست وشوی مخصوص ، مانند نیاز به استفاده از دستگاه شستشوی دست یا تنظیم ضد عفونی ، ممکن است لازم باشد کمی عمیق تر در دفترچه راهنمای کاربر شوید ، اما درک آن دشوار نیست. اگر متوجه شدید دکمه ها و شماره گیری های شما در حال شروع به چسباندن است ، به خارج از ماشین لباسشویی خود با دستمال مرطوب و تمیز کننده آشپزخانه مورد علاقه خود دستمال مرطوب را پاک کنید تا هرگونه زباله را از بین ببرید.

قفل ایمنی

اگر یک دستگاه بارگیری بالا دارید ، می توانید این قسمت را لغزید. قفل ایمنی فقط در مورد ماشینهای جلوی باردرب جلو اعمال می شود – نوعی که دست های کوچک ممکن است سعی کنند وقتی پشت خود را فقط برای یک ثانیه چرخانده اید مجبور به باز کردن شوند! بچه های شما بیشتر از آنچه فکر می کنید به کارهای روزمره شما توجه می کنند و خیلی خوب می دانند چه دکمه ای را برای باز کردن دستگاه فشار دهید که در صورت چرخه اواسط می تواند فاجعه بار باشد. بوش سری آ 2 Classixx شامل یک قفل کودک، که می توانید از دکمه باز بی فایده در حالی که دستگاه ارائه در حال اجرا است برای جلوگیری از آشپزخانه یا اتاق جانبی از آب گرفتگی.

دیگ درام

درام منطقه بزرگ و باز است که شما لباس های کثیف خود را در آن قرار می دهید. این یک بخش نسبتاً ساده است که باید از آن مراقبت کرد ، زیرا در واقع خود تمیزکاری است ، اما ضروری نیست که پارچه را هر چند وقت یکبار در اطراف درام بکشید تا بتواند هر تکه ای از پارچه را از بین ببرد. متأسفانه ، اگر دیگ درام شما در حال چرخش نیست ، دانستن دلیل آن بسیار دشوار است ، زیرا دلایل زیادی برای دیگ درام غیر کار وجود دارد ، از جمله برس های فرسوده یا موتور معیوب. در این صورت ممکن است مجبور شوید با تعمیرکار تماس بگیرید.

همزن

اگر یک ماشین لباسشویی جلوی ماشین دارید ، دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید ، زیرا دیگ به تنهایی لباس را تحریک می کند. اگر با این حال ، شما یک ماشین بارگذاری بالا دارید ، همزن یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است. همزن اتصالات قطبی مانند است که از وسط درام بالا می رود و کار آن جابجایی لباس ها در اطراف درام است ، با استفاده از تیغه های کوچک برای اطمینان از اینکه هر مورد لباسشویی اشباع و کاملاً شسته شده است. همزن بر روی یک “کوپلر” دوار قرار دارد ، که درون پایه قرار می گیرد و باعث چرخش آن می شود. با گذشت زمان ، دندانهایی که به هم می چسبند می توانند شروع به فرسودگی کنند و دیگر در کنار هم قرار نمی گیرند. اگر فهمیدید که همزن شما در حال چرخش نیست ، احتمال دارد که نیاز به نصب یک کوپلر جدید داشته باشید.

شلنگ اب

قطعات ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک با قطعات موجود در ماشینهای کاملاً خودکار کمی متفاوت است. این نوع دستگاه به ورودی دستی بیشتری نسبت به همتایان کاملاً خودکار خود از جمله نیاز به افزودن و تخلیه آب با دست نیاز دارد. در حالی که همه دستگاه ها حاوی شیلنگ آب برای زهکشی آب هستند ، اگر از یک ماشین نیمه اتوماتیک استفاده می کنید ، با این شیلنگ بیشتر آشنا می شوید. استفاده از آن بسیار ساده است: این کار فقط شامل زاویه گرفتن شیلنگ به سطل برای خارج کردن آب است. در صورت بروز هرگونه مشکلی در شیلنگ آب خود ، انسداد محتملترین گزینه است. شیلنگ را برداشته و هر لایه یا مویی را که گرفتار است فشار دهید و باید تفاوت بزرگی را مشاهده کنید. برای مشاوره بیشتر در مورد استفاده از ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک ، این راهنمای مفید را بررسی کنید . 

نکاتی درباره مادران ما در مورد قطعات مختلف ماشین لباسشویی

مادران مااتیک در مورد استفاده از ماشین لباسشویی و مراقبت از قسمت های مختلف نکات مفیدی دارند. این چیزی است که آنها برای گفتن داشتند:

“لباس های خود را بیش از 24 ساعت در ماشین لباسشویی خود نگذارید – آنها شفاف و کپک زده می شوند.”

“برای جلوگیری از لکه های رنگی ، قبل از شستن لباس ، نیمی از آب سطل را با یک قاشق نمک آغشته کرده و لباس ها را به مدت پنج دقیقه خیس کنید.”

همیشه از آب تمیز برای هر شستشو استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید. “

همیشه در هر سه ماه به دنبال تعمیر و نگهداری دستگاه باشید. این به ماندن بیشتر کمک می کند. “

“دیگ ماشین لباسشویی خود را هر 15 روز یک بار تمیز کنید.”

“همیشه فیلتر را جدا کرده و یک مرتبه آن را تمیز کنید تا از تمیز کردن ماشین لباسشویی تا حد کامل استفاده شود.”

“درک کنید که چرا کتابچه ها نوشته شده و آنها را با دقت بخوانید.”

“من همیشه لباسهای پایان یافته در شستشو را بلافاصله جابجا می کنم و اجازه نمی دهم لباسهای مرطوب در دستگاه بماند. همچنین از مقدار مناسب مواد شوینده استفاده کنید. من دستگاه را نیز تمیز نگه می دارم. “

امروزه ، حتی ماشین های بارگیری بالا نیز دارای قفل کودک هستند. فیلترها بخش بسیار مهمی از ماشین لباسشویی هستند

ماشین لباسشویی هنگام کار میلرزد مشکلش چیه؟

ممکن است اشکال از بلبرینگ باشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

ماشین لباسشویی هنگام کار تکان میخورد وبه سمت جلو حرکت میکند؟

ممکن است پایه های دستگاه تراز نباشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

ماشین لباسشویی نشتی دارد وآب میدهد چگونه درستش کنم؟

ممکن است شیرها مشکل داشته و یا مشکل از تخلیه باشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

چقدرلباس برای شستشو درماشین لباسشویی بریزیم؟

بسته به نوع و میزان جاگیری ماشین لباسشویی است در ماشین لباسشویی درب از بالا پربدون فشرده کردن ودر ماشینهای لباسشویی درب از جلو به میزان چهار انگشت تا پرشدن کامل بدون فشرده سازی

لکه های سفید بعد از شستشو روی لباسها باقی میماند چه باید کرد؟

ممکن است پودر زیادی نسبت به لباس استفاده میکنید ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

ماشین لباشویی دراواسط برنامه خود به خود استپ میکند؟

ممکن است ایراد از بورد دستگاه باشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

ماشین لباسشویی لباسها رو خوب نمیشورد علت چیست؟

ممکن است پمپ یا موتور ایراد داشته باشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

.

دستگاه ماشین لباسشویی قبل از زدن دکمه استارت آبگیری میکند ایراد از چیست؟

ممکن است شیربرقی دستگاه ایراد داشته باشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

آیا تراز ماشین لباسشویی مهم است؟

بله عدم تراز احتمالا باعث لرزش دستگاه میشود

دیگ لباسشویی نمیچرخد ایراد چیست؟

ممکن است تسمه ایراد داشته باشد ویا علتهای دیگری داشته باشه لطفا در صورت حل نشدن مشکل با ما تماس بگیرید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *